Російські танкери продовжують поставки нафти до Європи в обхід санкцій – розслідування

Танкери російської державної підсанкційної компанії «Совкомфлот» продовжують доставляти нафту до портів Європи в обхід санкцій. Це з’ясували розслідувачі міжнародної платформи OCCRP. 

Російська компанія приховала право власності на судна, оформивши їх як власність дочірніх компаній на Кіпрі та в ОАЕ і плаваючи під прапорами Ліберії, інформує Економічна правда. 

Розслідувачі знайшли більше 18 танкерів «Совкомлофту», які протягом останнього місяця перетинали Світовий океан. Кожен з них перевозить паливо в середньому на суму понад 240 мільйонів доларів. Коли санкції проти рф набули повної чинності, деякі з цих кораблів вимкнули свої трекери розташування, тобто їх неможливо відстежити. 

Крім того, «Совкомфлот» через санкції за вторгнення РФ в Україну змушена продати третину своїх суден.

Санкції ЄС і США проти «Совкомлофту» були введені у лютому після повномасштабного вторгнення в Україну. Однак повної чинності обмеження набули 26 березня для США і 15 травня для ЄС. 

 Нещодавно Індія надала сертифікацію десяткам російських нафтових танкерів, які перебувають під управлінням дубайської філії групи «Совкомфлот».