Українські війська покинули Сєвєродонецьк

Українські захисники у ніч на 24 червня організовано вийшли із міста Сєвєродонецьк на Луганщині, за яке тривали активні жорсткі бої з російськими окупантами. Про це повідомив журналіст Юрій Бутусов. 

Сьогодні вночі українські підрозділи організовано залишили частину промзони Сіверодонецька. На тій ділянці фронту, де я знаходився, відхід пройшов під обстрілом, але без втрат. Відходити гірко, але це рішення давно вже назріло. Украінські воіни гідно бились за місто, і зробили більше, ніж можливо у таких надзвичайно важких умовах. Без мостів та без понтонів, кожен день бою був суцільним героїзмом. Я напишу про це трохи пізніше. Ми вийшли. Але ми обов’язково повернемось. Вічна слава українським героям, які бились за Сіверодонецьк до кінця.

— Юрій Бутусов
журналіст

Нагадаємо, оборонці Сєвєродонецька на Луганщині отримали наказ відходити на нові укріплені позиції. За словами голови Луганської ОВА Сергія Гайдая, це зроблено, аби не допустити оточення, і щоб ЗСУ могли повноцінно вести бої проти рф. 

Останньої доби на Сєвєродонецькому напрямку противник здійснював обстріли з танків, мінометів, ствольної та реактивної артилерії неподалік Лисичанська, Сєвєродонецька, Білої Гори, Вовчоярівки, та Берестового. Завдав авіаційних ударів по населених пунктах Лисичанськ та Борівське. Тривають бойові дії за місто Сєвєродонецьк.

Аналітики кажуть, що штурмові операції Лисичанська не забезпечить росії вирішальної переваги у війні, як і можливе захоплення Сєвєродонецька. Темпи наступу окупантів найближчими тижнями значно знизяться. До цього українські війська зупинили ворожий наступ у напрямку південної околиці Лисичанська. Росіяни зазнали втрат та відступили, тепер підтягують резерви.