У Брюселі визнали повну відповідальність рф за світову продовольчу кризу

росія використовує їжу як зброю у війні з Україною і одноосібно несе відповідальність за глобальну продовольчу кризу.

Європейська Рада вимагає від росії негайно припинити атаки на сільськогосподарські об’єкти і вивезення зерна, а також розблокувати Чорне море, зокрема, Одеський порт, щоб дозволити експорт зерна і комерційні судноплавні операції, повідомляється у резолюції саміту ЄС.

Європейська рада підтримує зусилля Генерального секретаря Організації Об’єднаних Націй з цього приводу, а також підкреслює, що санкції ЄС проти Росії дозволяють вільний обіг сільськогосподарської продукції та харчування і доставлення гуманітарної допомоги.

Крім того, європейські лідери закликали Єврокомісію і країни-члени ЄС у взаємодії з міжнародними партнерами та організаціями, зокрема, в рамках ООН і G7 сприяти вирішенню продовольчої небезпеки.

Лідери ЄС у прийнятому документі рішуче засудили невиборчі атаки росії проти цивільного населення та цивільної інфраструктури та закликали росію негайно та безумовно вивести всі свої сили та військове обладнання з усієї території України в межах її міжнародно визнаних кордонів.

У ЄС нагадали про виділення нової макрофінансової допомоги до 9 млрд євро, а також пообіцяли докласти зусиль, щоб прискорити постачання озброєння.

Раніше українська сторона не схвалила так званий план Ердогана щодо вивезення українського зерна з Одеси морем. План нібито передбачає розмінування підступів до міста, далі турецький військовий супровід суховантажів до нейтральних вод та російський супровід – до Босфору.

Україна не збирається приставати на пропозицію путіна й лукашенка возити зерно через білорусь.

Президент Литви Гітанас Науседа заявив, що зерно з України не може транспортуватися до Балтійських портів через територію білорусі. Адже інфраструктура для поставок може потім використовуватись для переміщення військ. До того ж, білоруський диктатор лукашенко дав зрозуміти, що підтримує агресію рф, а отже, про перевезення вантажів через цю країну не може бути й мови.

Напередодні стало відомо, що українські зернові пішли на експорт через румунський порт Констанца.