США продовжать озброювати Україну, будуть ще HIMARS – Кірбі

США й надалі постачатимуть Україні артилерійські системи залпового вогню.

Додаткові поставки HIMARS “дуже ймовірні”, заявив координатор Ради нацбезпеки у Білому домі Джон Кірбі, пише Голос Америки.

“Ми допомагатимемо українцям, чим зможемо, і якнайшвидше. Озброєння надходить із рекордною швидкістю, якої я ніколи не бачив. Постачання здійснюються буквально кожен день. І не лише із США, хоча ми є найбільшим донором. Понад 40 інших країн також у тій чи іншій формі роблять свій внесок у безпеку”, – заявив він.

Кірбі зазначив, що українська сторона самостійно визначає, які операції вона проводитиме з використанням американської зброї. Бо тепер це її власність.

США хочуть, щоб Україна перемогла.

“Ми хочемо, щоб Україна досягла успіху на полі бою, і хочемо, щоб вони досягли успіху за столом переговорів, якщо до цього дійде. Зараз, очевидно, ми не знаходимося на цій стадії”, – сказав Кірбі.

Президент Джо Байден може зустрітися з Володимиром Путіним, якщо цього вимагатимуть інтереси національної безпеки, не виключив Кірбі

Також повідомив, що лідери країн G7, до якої входять Велика Британія, Німеччина, Італія, Канада, Франція, Японія та США обговорять на саміті нові заходи щодо ізоляції Росії від світової економіки у відповідь на агресію проти України.

Американські ракетні артилерійські системи HIMARS вже прибули в Україну.

1 червня США повідомили, що передадуть Україні реактивні системи залпового вогню HIMARS. РСЗВ і боєприпаси до них передбачає новий пакет військової допомоги.

HIMARS це високомобільна реактивна система залпового вогню. Призначена для ураження районів зосередження артилерійських систем, засобів ППО і вогневої підтримки, вантажного транспорту, бойових машин і бронетранспортерів.

Вона несе шість ракет для залпового вогню або одну ракету на п’ятитонній вантажівці. Систему було розроблено як малу, мобільну РСЗВ з можливістю “стріляй-і-тікай”.