“Вишки Бойка” досі горять – супутник NASA зафіксував два вогнища

У Чорному морі триває пожежа на бурових установок, привласнених Росією. Пожежа на так званих вишках Бойка спалахнула після того, як українські військові завдали ракетного удару по бурових платформах Чорноморнафтогазу.

Про це пожежу свідчать свідчать супутникові знімки NASA.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В NASA показали, як горять “вишки Бойка”

Пожежа на “вишках Бойка” триває з понеділка, 20 червня.

21 червня пожежа на платформах посилилася. Тоді російська влада заявила, що вогонь підійшов до свердловин.

На знімках 22 червня було видно чотири вогнища пожежі, зараз їх два.

Рятувальники четвертий день шукають зниклих безвісти після удару по платформах. Нікого поки що не знайшли, пише російське агентства ТАСС.

З платформ евакуювали 94 людини. Внаслідок удару зазнали поранень троє, ще семеро зникли безвісти, повідомляв російський голова анексованого Криму Сергій Аксьонов. Підтвердження цієї інформації з незалежних джерел немає.

Уранці 20 червня військові Збройних сил України завдали удару по бурових установках Чорноморнафтогазу.

Згадані бурові вишки захопили підрозділи збройних сил Російської Федерації у березні 2014 року під час окупації Криму. Ідеться про вишки “Петро Годованець” і “Україна”, відомі як “вишки Бойка”, що належали Чорноморнафтогазу. Вишки на той час містилися в територіальних водах України на Одеському газовому родовищі.

Ще 2011-го журналісти-розслідувачі викрили корупційну аферу із закупівлею двох бурових нафтових платформ. Їх через офшорні фірми-прокладки купив Чорноморнафтогаз, заплативши приблизно $400 млн за кожну. Ця схема стала відома в Україні як “вишки Бойка”, оскільки саме нардеп Юрій Бойко в той час очолював міністерство енергетики й вугільної промисловості.