Посол ЄС пояснив значення надання Україні статусу кандидата на вступ

Надання статусу кандидата на вступ до ЄС – визнання того, що Україна належить до європейської родини, визнання всіх жертв українців, минулих і теперішніх.

Про це заявив голова представництва ЄС в Україні Матті Маасікас.

«Сьогодні лідери країн-членів ЄС визнали Україну країною-кандидатом ЄС. Я надзвичайно радий цьому. Це визнання, що Україна належить до європейської родини, визнання всіх жертв, яких українці зазнали, починаючи з Майдану, й зазнають зараз, помираючи на полі бою, протистоячи несправедливій, неспровокованій агресії рф. Зараз ваш європейський вибір зрозумілий – робота розпочнеться завтра, з усіма реформами ЄС, але сьогодні ми святкуємо», – сказав Маасікас у твіттері.

Нагадаємо, Європейська рада під час саміту у Брюсселі 23 червня надала Україні статус кандидата на вступ до Європейського Союзу.

Раніше 28 лютого президент України Володимир Зеленський підписав заявку на вступ України до ЄС. Він заявив, що після повномасштабного вторгнення рф, Україна звернеться до Євросоюзу щодо невідкладного вступу за новою спеціальною процедурою.

На початку травня Україна заповнила другу і фінальну частину опитувальника для отримання статусу країни-кандидата на членство в ЄС.

8 червня Європейський парламент підтримав резолюцію, якою рекомендував Раді ЄС надати Україні статус кандидата на вступ до спільноти на саміті 23-24 червня. Також Європарламент буде радити закупити для України зброю для відбиття агресії рф.

17 червня Європейська комісія рекомендувала надати Україні статус кандидата на вступ до ЄС. Рішення ухвалене не через війну, а з огляду на досягнутий нашою країною за останні 8 років прогрес.

Статус України як кандидата на членство в ЄС, підтримав навіть типовий сателіт Кремля, прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан.

Водночас, прем’єр-міністр Португалії Антоніу Кошта вважає, що інтеграція України в ЄС добром не закінчиться.