У Британії закликали позбутися купюр у 20 і 50 фунтів стерлінгів: вони чинні ще 100 днів

Банк Англії у четвер заявив, що через 100 днів виведе з обігу паперові купюри номіналом 20 і 50 фунтів стерлінгів, тому закликав позбутися їх протягом цього часу.

Про це повідомляє пресслужба установи.

Зазначається, що після 30 вересня купюри у 20 і 50 фунтів стерлінгів перестануть бути законним платіжним засобом. Їх можна здати в банк або на пошту і обміняти.

Замість паперових купюр в обіг будуть остаточно введені нові банкноти на полімері. Останньою минулого року випустили полімерову банкноту номіналом у 50 фунтів із портретом британського математика Алана Тьюринга.

Банк Англії зазначає, що в обігу досі перебувають уже застарілі паперові купюри загальною вартістю в понад шість мільярдів фунтів стерлінгів – а саме понад 300 мільйонів 20-фунтових банкнот і 160 мільйонів 50-фунтових.

Як пояснює головна касир Банку Англії Сара Джон, полімерні банкноти набагато важче підробити, ніж паперові, крім того, вони менше зношуються. Тому перехід на них є обов’язковим.

«Більшість паперових купюр уже вийшли з обігу, але значна їхня кількість усе ще перебуває в економіці, тому просимо вас перевірити, чи не лежать вони у вас удома», – закликала вона.

Читайте також: 

Іспанський банк Santander помилково повторно перерахував на зарплатні картки 75 тисяч клієнтів у Британії 130 мільйонів фунтів стерлінгів.