путін став найменш популярним лідером світу, а ставлення до рф кардинально погіршилось – опитування

Ставлення до росії та її президента владіміра путіна у світі суттєво погіршилось на тлі розпочатого широкомасштабного вторгнення в Україну.

Про це свідчать дані останнього міжнародного опитування Pew Research Center.

У 18 досліджуваних країнах медіанний показник негативного ставлення до росії становить 85%, при цьому цей показник проти опитування 2020 року погіршився в усіх без винятку країнах – передусім Італії (раніше позитивно ставились 48%, тепер 14%).

У майже кожній країні, за винятком Малайзії, принаймні сім з десяти опитаних погано ставляться до росії. Найбільш негативно до рф ставляться у Польщі, де цю думку підтримали 97% респондентів, зокрема 91% ставиться “дуже негативно».

Аналогічно погіршилось ставлення і до російського президента владіміра путіна – він став найменш популярним лідером з досліджених. Медіанний показник негативного ставлення до Путіна становить 90%, а 78% вважають, що йому не можна довіряти.

Лише в Малайзії більшість респондентів, навпаки, заявили, що довіряють президенту росії.

Зазначається, що найчастіше прихильники путіна також підтримують крайні праві партії. У Греції ті, хто голосує за праву партію «Грецьке рішення», 55% довіряють президенту рф, тоді як у протилежному таборі таких 18%.

Аналогічна ситуація спостерігається з прихильниками «Альтернативи для Німеччини» у ФРН, «Форуму за демократію» в Нідерландах, «Національного зібрання» у Франції, «Шведських демократів» у Швеції та «Reform UK» у Великій Британії.

Читайте також: 

Більшість німців вважають, що німецько-російські відносини назавжди зіпсовані через агресивну війну Росії проти України.

65% європейців вважають членство у Євросоюзі благом. Це найбільша підтримка блоку протягом останніх 15 років.

У середині червня рейтинг позитивного ставлення українців очолювали Анджей Дуда, Борис Джонсон та Джо Байден. До президента Польщі позитивно ставляться 92% українців, прем’єр-міністра Британії – 90%, президента США – 89%.