Україна хоче закупити ще десять німецьких систем ППО, яких немає у Бундесверу

Німеччина оплатить закупівлю Україною новітнього зенітно-ракетного комплексу IRIS-T, якого ще немає у німецької армії. Йдуть переговори про ще десять таких систем.

Про це повідомив у інтерв’ю «Укрінформу» посол України в Німеччині Андрій Мельник.

За його словами, українська сторона працює з Німеччиною над поставками в короткій і середньостроковій перспективі. «Зокрема, я сподіваюся на підтримку з боку Берліна в закупівлі наступних 10 стаціонарних систем ППО IRIS-T, які вважаються одними з найкрутіших у світі і протягом наступних років можуть забезпечити безпечне небо над Україною», – зазначив Мельник.

Він підкреслив, що дипломатам вдалося в тісній закулісній взаємодії з виробником Diehl Defence подолати політичний опір і домогтися укладення контракту на закупівлю першої такої системи вартістю 178 млн євро. Причому, за рахунок уряду Німеччини.

«За це окрема подяка канцлеру Шольцу. До речі, навіть у Бундесверу немає поки такої ППО», – додав Мельник.

Раніше ми писали, що в уряді Німеччини обговорюють передачу Україні німецької системи ППО IRIS-T SLM. Дальність дії зброї становить 40 км, а висота – 20 км.

Також нагадаємо, що військова адміністрація Одещини планує посилити протиповітряну оборону регіону завдяки поставкам ЗСУ німецького зенітного ракетного комплексу IRIS-T SLM. Але коли це буде, невідомо.