Французькі десантники здійснили раптову навчальну висадку в Естонії

Французькі збройні сили провели раптові військові навчання в Естонії, висадивши понад 100 десантників у сусідній з росією країні.

Про це повідомило міністерство оборони Франції, пише агентство АР.

Повітряно-десантна операція у вівторок увечері «дозволила в дуже короткі терміни висадити близько 100 десантників» з 11-ї повітряно-десантної бригади Франції «над районом, що охороняється естонськими солдатами», зазначили у міністерстві.

Поспішно організовані навчання в Естонії були здійснені як акт «стратегічної солідарності» на тлі війни росії в Україні, додали у відомстві.

«Повітряно-десантна операція демонструє здатність французьких збройних сил втручатися у надзвичайні ситуації та підтримувати союзну країну», – йдеться у заяві міністерства оборони Франції.

Франція була однією з перших країн, яка відправила свої війська на східний фланг НАТО після вторгнення Росії в Україну 24 лютого.

Франція має близько 500 військових, дислокованих у Румунії у складі сил швидкого реагування НАТО, і від початку війни відіграє ключову роль у зміцненні сил НАТО на східному фланзі Альянсу.

У травні Франція розгорнула в Румунії систему ППО, яка, за словами НАТО, може забезпечити захист сил, що діють у цьому районі.

Під час недавнього візиту до французьких військ, дислокованих у Румунії, президент Франції Еммануель Макрон наголосив на прихильності своєї країни «захисту Європи у той час, як знову ведеться війна».

Читайте також: 

Конгресмени США внесли законопроект щодо підготовки українських льотчиків.

Раніше ми писали, що Словаччина має намір передати Україні свої радянські винищувачі МіГ-29.