У НАТО заявили про можливість повного знищення росії за кілька годин

НАТО планує найбільше посилення своєї оборони з часів холодної війни через повномасштабне вторгнення росії в Україну — подібні рішення розглядатимуть на саміті Альянсу в Мадриді 28-30 червня.

Альянс, найімовірніше, погодиться на «наймасштабнішу реконструкцію своєї оборони з часів холодної війни», включно із значним розширенням контингенту в 40 000 військових, які перебувають у стані бойової готовності, повідомляється у матеріалі Sky News.

За даними журналістів, на саміті НАТО в Мадриді очікуються наступні кроки:

  1. Розширення та ребрендинг cил реагування НАТО чисельністю 40 000 осіб, можливо, у шість разів, відповідно до двох військових джерел. Але джерело в НАТО повідомило, що обговорюються різні формули, і остаточне збільшення, ймовірно, буде меншим;
  2. Збільшення чисельності місії з утримання росії від ударів по східному та південно-східному флангам НАТО з додаванням ще тисяч військовослужбовців, хоча багато хто з них має базуватися у своїй країні та розгортатися вперед лише у разі потреби;
  3. Позначення росії як «найсуттєвішої та прямої загрози» безпеці;
  4. Новий «комплексний пакет допомоги» для України, який передбачає обладнання для протидії російським безпілотникам та забезпечення захищеного зв’язку.

Канал цитує канцлера Міністерства оборони Естонії Кусті Сальма, який заявив, що стримування росії спрацює, якщо війська НАТО у більшій кількості вже будуть перебувати на місцях потенційного вторгнення.

«Ви можете виставити адекватні, достатні сили і вказуєте своєму потенційному супротивнику, що перевага сил перебуває на такому рівні, що супротивник одразу програє. Це має призвести до втрати готовності супротивника до вторгнення. росія має зрозуміти, що якби вона навіть спробувала (розпочати вторгнення. – Ред.), то була б стерта з лиця землі у перші кілька годин», — заявив Сальма.

Читайте також:

Прем’єр Польщі Матеуш Моравецький вважає, що росія не наважиться атакувати Сувальський перешийок на кордоні Польщі та Литви, адже це територія НАТО, найсильнішого альянсу в історії.

Сполучені Штати сподіваються, що найближчим часом буде досягнуто позитивного вирішення спірних питань між Туреччиною, Фінляндією та Швецією стосовно заявок двох скандинавських країн на вступ до НАТО.

Раніше НАТО відмовився назвати точну дату вступу Швеції та Фінляндії.