Райони композиторів, артистів і вчених: в Одесі перейменовують вулиці

В Одесі перейменують 10 вулиць. Назви ще 19 змінять відповідно до українського правопису.

Таке рішення ухвалили члени історико-топонімічної комісії. Про це повідомили в Одеській міській раді.

Назви 10 вулиць змінять через декомунізацію. З них вісім перейменують на честь музичних діячів, творчість яких пов’язана з Одесою. Наприклад, змінять такі назви:

вул. Олександра Вронського – вул. Композитора Вербицького;

вул. Корнюшина вул. Миколи Лисенка;

вул. Перепечка вул. Композитора Лятошинського;

вул. Кристаловського вул. Композитора Бортнянського;

вул. Скворцова вул. Йозефа Прибіка та інші.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Без Чуваської й Толстого: у Львові проголосували за нові назви вулиць

Перейменовувати вулиці хочуть так, щоб назви в одному районі, наприклад, були про композиторів, в іншому – про художників тощо.

“Таким чином у нас з’являтимуться райони, які матимуть згодом такі назви я живу в районі композиторів, я у районі артистів. Сьогодні, коли ми взяли район, де була низка комуністичних назв, вирішили, що там буде район композиторів”, зазначив член історико-топонімічної комісії Олександр Бабіч.

19 вулиць міста потребують перейменування через невідповідність українському правопису.

“Наприклад, маємо Лодочний провулок, а в українській мові немає слова “лодка”, є слово “човен”, тому це має бути не Лодочний, а Човновий. Або не Наклонна, а Нахильна, не Уютна, а Затишна. І ось сьогодні ми ухвалювали рішення щодо результатів експертизи, яку ми зробили в інституті Мечникова. І ці норми ухвалять на сесії міськради через тиждень”, розповів учасник комісії Петро Обухов у коментарі Суспільному.

Остаточно вулиці перейменують після того, як це погодять депутати на сесії міськради.

Наступного засідання розглядатимуть питання про зміну назв вулиць, які пов’язані з Росією. Для цього створять спеціальну робочу групу. До її складу увійдуть історики й активісти, які створять повний список.

Декомунізація в Україні процес позбавлення від наслідків комуністичної ідеології, що розпочався в часи розпаду СРСР. Процес декомунізації узаконений ухваленим 9 квітня 2015 року Верховною Радою України пакетом законів. Перейменування вулиць є частиною процесу.
В Одесі понад 100 топонімів, які пропонують перейменувати через російську агресію.