Постраждалим українцям можуть виплатити до 30 тисяч євро: як подати заявку

Українці, які постраждали від російської агресії, можуть подати заяву до Європейського суду з прав людини онлайн. Кожен громадянин може отримати компенсацію від 5000 до 30 000 євро.

«Для цього потрібно встигнути подати заяву до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) протягом чотирьох місяців з моменту порушення своїх прав, проте не пізніше 16 січня 2023 року», – йдеться у повідомленні прес-служби Львівської ОДА.

З сьогоднішнього дня сформувати заяву до ЄСПЛ можна онлайн через відповідну електронну систему.

Система вказує на перелік ситуацій, які дають право звернутися до ЄСПЛ: загибель родича, зруйноване житло, поранення, незаконне позбавлення волі, тортури, зґвалтування чи насильницьке зникнення людини тощо. Система спрощує подання заяви, бо вже містить усі необхідні поля для заповнення та підказує громадянам, що саме потрібно вказати.

Щоб подати позов до ЄСПЛ, необхідно заповнити форму на сайті, завантажити необхідні документи, роздрукувати та надіслати заяву до одного з відділень «Укрпошти».

При заповненні заяви автоматично сформується адреса ЄСПЛ, яку необхідно наклеїти на упаковане відправлення у відділенні. Поштові послуги для відправника безкоштовні. Також можна заповнити заяву за родича, якщо вона не може подати її самостійно.

«Термін розгляду заяви може становити від одного року, ймовірність отримання компенсації є високою», – йдеться у повідомленні.

Електронну заяву для формування заяви до Європейського суду з прав людини запущено швейцарсько-українською Програмою EGAP, яку виконує Фонд Східна Європа та Український Гельсінський союз з прав людини.

Для отримання консультації можна звернутися до громадської приймальні Української Гельсінської спілки з прав людини у вашому місті.