Фейки РФ: розкрили чергову порцію брехні від російських пропагандистів

Центр протидії дезінформації при Раді національної безпеки України зібрав добірку фейків, маніпуляцій і дезінформації, які російські окупанти створили на ранок 23 червня.

Пропагандистські засоби масової інформації Російської Федерації з посиланням на видання Foreign Policy поширюють чергову дезінформацію щодо війни в Україні, повідомила в четвер пресслужба ЦПД у Telegram.

“Українські пілоти вважають використання американських ударних безпілотників MQ-1C Gray Eagle небезпечним, а турецьких “Байрактарів” фактично марним. Усе через значне посилення сил російської протиповітряної оборони”, зазначають пропагандисти.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дипломати РФ “спотворюють реальність” новими брехнями про війну в Україні

Чергову дезінформацію поширює також колаборант Кирило Стремоусов, якого російські окупанти називають “заступником голови військово-цивільної адміністрації” Херсонщини. Він заявив, що ЄС нібито розглядає варіант депортації українських біженців, щоб створити додатковий мобілізаційний резерв для Збройних сил України. Такий захід начебто “продиктований небажанням жителів півдня та сходу України вступати до лав ЗСУ”.

Посольство РФ у Вашингтоні виступило з заявою щодо того, що влада Сполучених Штатів Америки має визнати – ЗСУ безперервно завдає ударів по житлових кварталах Донецька. Відповідальність за загибель мирних жителів несе не лише київський режим, але й Захід. Ця заява дезінформація, попереджають в РНБО.

Російські засоби масової інформації опублікували фейк про знайдений у Маріуполі щоденник офіцера СБУ з кодами для кіберстеження. Пропагандисти запевняють, що ця інформація могла бути використана СБУ для цілодобового стеження за населенням України й для доступу до особистих даних і листування абонентів, однак це неправда.