Армія США передасть Україні для розмінування Бучі надзвичайного робопса

Армія США погодилася надати одного зі своїх двох собак-роботів, щоб допомогти американській некомерційній організації HALO Trust знешкоджувати міни й інші боєприпаси в Україні.

HALO Trust, підприємство з розмінування, підписало кілька контрактів з урядом США на роботу в Україні, повідомляє Foreign policy.

За словами виконавчого директора HALO Trust Кріса Вотлі, сапери використовуватимуть Spot – робота-собаку виробництва Boston Dynamics, для знешкодження мінометних снарядів і касетних боєприпасів у Бучі та Броварах Київської області.

Як зазначається, у тестовій сесії минулого року Spot добре працював із невеликими, нестабільними вибуховими засобами.

Вотлі сподівається, що Spot буде корисним у роботі з касетними боєприпасами, які росія широко застосовує в Україні.

Spot може допомогти переносити й складати боєприпаси, що не розірвалися, в ями – це дозволить безпечно підривати їх далеко від людей партіями від 50 до 100 снарядів.

Робот також допоможе нейтралізувати російські ПОМ-3 – протипіхотні міни дистанційного встановлення з безконтактним способом виявлення цілей.

Експерти вважають, що єдиний спосіб упоратися з такими мінами – використовувати машини.

Boston Dynamics не прокоментувала конкретної передачі робота-собаки в HALO Trust.

«Загалом Spot – це ефективний інструмент для захисту людей від небезпеки, а робот часто використовується для огляду потенційно небезпечних матеріалів з безпечної відстані», – написав у листі Foreign Policy директор Boston Dynamics з маркетингу й комунікацій Ніколас Ноель. Він додав, що положення й умови компанії не дозволяють озброювати робота або використовувати його з метою заподіяння шкоди чи залякування.

Раніше радник із морської безпеки Міжнародної морської організації ООН Пітер Адамс заявив, що для розмінування українських портів і акваторій Чорного та Азовського морів можeт знадобитися місяці.

США минулого тижня надали 4 млн дол. нової допомоги, на які буде сформовано 10 команд для розмінування звільнених від російських загарбників територій України.

В Україні зараз потребує розмінування 300 тис. кв. м території, на це знадобиться від 5 до 7 років. Про це заявила заступник міністра внутрішніх справ України Мері Акопян.

Станом на 20 травня на усій території Київської області завершено розмінування та відновлене електропостачання.

Західні партнери вже найближчим часом можуть надати українським саперам підводні дрони для розмінування водойм. Спеціальна техніка дозволить знешкоджувати вибухонебезпечні предмети в умовах поганої видимості.