Російські олігархи шукають, де ховати свої яхти від арешту

Російським олігархам дедалі складніше знайти безпечні гавані, де б вони могли сховати свої шикарні яхти від арешту і конфіскації та обійти санкції. На сьогодні понад 12 яхт російських олігархів на більше $2,25 млрд було заарештовано США, ЄС і нейтральними країнами, як Фіджі.

Хоч Фіджі не приєдналась до санкцій проти рф та утрималася під час голосування за резолюцію ООН на підтримку територіальної цілісності України, на запит США ця держава арештувала яхту Amadea вартістю $325 млн, яка належить російському мільярдеру Сулейману Керімову, передає Bloomberg. У результаті судових розглядів судно таки поїхало до Гонолулу. 

Російські олігархи на тлі масових арештів швартують свої яхти у дружніх країнах – Об’єднані Арабські Емірати, Туреччина й Мальдіви. Проте експерти вважають, що у майбутньому росіянам буде складно уникати санкцій – у міру того, як війна в Україні затягується, для допомоги в арешті майна російських олігархів можуть залучити інші так звані нейтральні країни, які не ввели санкції.

Морське право не є ключовим фактором в арештах. Це більше стосується відносин між США чи Великою Британією та країною, від якої вони хочуть отримати допомогу. Вони можуть використати батіг і пряник, пов’язані з іншими питаннями, щоб змусити держави співпрацювати

— Елізабет Менденхолл
доцент кафедри морських справ і політології в Університеті Род-Айленда

Читайте також:

У Німеччині арештували яхту соратника путіна

В Іспанії виявили майно підсанкційних росіян, включаючи щонайменше одну яхту