Ситуація на Донецькому напрямку погіршується: останні новини з передової

На Слов’янському напрямку угруповання російського агресора зосереджує основні зусилля на покращенні тактичного положення та виявленні слабких місць в обороні українських військ.

Ворог намагається створити умови для відновлення наступу в напрямках Ізюм Барвінкове та Ізюм Слов’янськ, повідомили вранці 23 червня у Генеральному штабі Збройних сил України.

“З метою посилення угрупування військ у районі міста Ізюм Харківської області противник перемістив до двох танкових підрозділів. Окупанти планують застосувати важкі вогнеметні системи на Слов’янському напрямку”, ідеться в повідомленні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Окупанти вже найближчими днями захоплять Лисичанськ – ISW

На Донецькому напрямку росіяни зосереджують основні зусилля на встановленні повного контролю над містом Сіверськодонецьк, веденні наступальних дій для оточення ЗСУ у районі міста Лисичанськ і блокуванні основних логістичних шляхів.

“На Сіверськодонецькому напрямку противник заволодів населеними пунктами Лоскутівка, Рай-Олександрівка. Веде штурмові дії з метою встановлення контролю над населеним пунктом Сиротине. Готується до форсування річки Сіверський Донець”, звітує Генштаб.

На Бахмутському напрямку окупанти наступають у напрямках населених пунктів Золоте й Вовчоярівка. Намагаються захопити панівні висоти в районі Берестова з метою встановлення контролю над трасою Бахмут Лисичанськ. Для посилення угруповання на зазначеному напрямку в район населеного пункту Новотошківське ворог перекинув одну батальйонну тактичну групу зі складу Центрального військового округу.

На Краматорському, Авдіївському, Курахівському, Новопавлівському й Запорізькому напрямках противник активних дій не вів. Ворог здійснює обстріли з метою сковування дій підрозділів Сил оборони й недопущення їхнього перекидання на інші напрямки.

Від початку повномасштабної агресії РФ українські захисники звільнили 1026 населених пунктів України від російських окупантів. У деблокованих містах і селах вже відновлюють інфраструктуру.

Українські захисники проводять контрнаступ на Херсонщині. Водночас населені пункти, які визволяють ЗСУ, не афішують з міркувань безпеки.

Російська армія готується атакувати Харків і захоплювати Слов’янськ. Україна зробить усе можливе, щоб зупинити окупантів і захистити людей.