Україна почне визволяти території

 Найбільш імовірний сценарій Україна почне визволяти території, а Росія у відповідь намагатиметься перевести це в позиційну війну. Зараз ми у стані захисту, але все йде до того, що боронитися муситиме Російська Федерація. І, можливо, навіть намагатиметься вийти з війни через переговори, каже політолог 47-річний Олександр Палій.

Посадовці й аналітики Заходу розглядають три основні сценарії війни Росії проти України. Перший: РФ зможе поступово захоплювати нові й нові території в Луганській і Донецькій областях. Другий: жодна зі сторін не матиме змоги просуватися і тягнутиметься позиційна війна місяцями чи навіть роками, з великими втратами для обох сторін та наслідками для світової економіки. Третій: Росія змінить цілі, заявить, що досягла, чого хотіла, і спробує підготувати ґрунт для завершення бойових дій. Останній вважають найменш ймовірним, ідеться в матеріалі Сі-Ен-Ен.

Якщо Росії вдасться закріпитися на загарбаних територіях, у Сполучених Штатах Америки побоюються, що Путін почне використовувати їх як плацдарм для подальшого наступу вглиб України. РФ у війні за Донбас у вигідніших умовах за рахунок кількісної переваги сил. Проте після тяжких боїв із великими втратами з обох сторін може відчуватися брак особового складу. Росія могла втратити до третини наземних сил. Їй буде важко досягти серйозних здобутків без повної мобілізації, а це Путін вважає небезпечним для себе, пише видання.

 Судячи з позиції західних країн, зокрема США, щодо надання додаткового озброєння Українській армії недалеко час, коли Росія не зможе наступати й перейде до оборони, додає Палій.

 Звісно, вона не завершить війну й ще довго стрілятиме ракетами по Україні. Але її наступальні дії ставатимуть усе слабшими й безнадійнішими. Думаю, вони намагатиму­ться зафіксувати свої загарбання.

Щодо кількості артилерії, авіації та ракетного озброєння перевагу поки що має РФ. Але водночас в України скоро з’явиться артилерія, що буде точніша за російську. Вийде так, що один “Мерседес” буде проти трьох “Жигулів”. І він буде на нашому боці.

 Не погоджуюся з жодним зі сценаріїв. Вони виведені лабораторно. Не включають цілої низки контекстів внутрішньополітичних у Росії та війни РФ Захід. Жоден із них не відповідає на питання “А що нам робити?” Тоді навіщо вони взагалі, говорить політолог Олег Саакян, 27 років. Побудовані з позиції, що робитиме Росія. Для визначення ймовірності будь-якого сценарію треба розуміти, як діятиме західний світ і Україна. І що буде, коли поставки зброї нашій державі збільшаться відповідно до її запитів.

“Газету по-українськи” можна передплатити онлайн на сайті Укрпошти за “ковідну тисячу”