Саміт НАТО ухвалить великий пакет підтримки України

Саміт НАТО в Мадриді розгляне програму переозброєння ЗСУ за стандартами Альянсу та ухвалить широкий пакет підтримки.

Про це заявив генеральний секретар Альянсу Єнс Столтенберг.

«Ми зміцнимо нашу підтримку для України та інших партнерів, які перебувають під ризиком. Я вітаю той факт, що президент Зеленський звернеться до нашого саміту. Україна перебуває у критичній ситуації, й існує негайна необхідність наростити нашу допомогу», – сказав генсек.

Він підтвердив, що під час саміту в Мадриді союзники Альянсу ухвалять новий широкий пакет підтримки для України. Він складатиметься з конкретних проєктів у рамках негайної та короткострокової допомоги, включаючи постачання обладнання для боротьби з дронами, захищених засобів зв’язку та палива.

«Найважливіше, що ми також дивимось у більш віддалену перспективу, включаючи допомогу Україні у переході від військового обладнання ще пострадянської ери до сучасного обладнання НАТО, у підвищенні взаємосумісності, у подальшому зміцненні інститутів у сферах безпеки та оборони», – сказав Столтенберг.

Саміт Організації Північноатлантичного договору в Мадриді пройде 28-30 червня.

На саміті НАТО у Мадриді наприкінці червня Альянс планує схвалити нову Стратегічну концепцію, яку не змінювали з 2010 року. У документі головною загрозою НАТО буде названо Росію. Також на саміті у Мадриді підтвердять політику «відкритих дверей» НАТО. Нагадаємо, що Фінляндія та Швеція ще до вступу у НАТО візьмуть участь у саміті країн-членів Альянсу. Президента України Зеленського також запросили на захід. Український лідер звернеться до лідерів Організації Північно-Атлантичного договору в рамках саміту.