Оприлюднено чернетку рішення саміту ЄС щодо України

У підготованому проекті рішення саміту глав держав та урядів ЄС 23-24 червня сказано, що Україна та Молдова отримують статус кандидата в члени Європейського Союзу.

Це випливає з проєкту документа, який має у своєму розпорядженні агентство «Інтерфакс-Україна».

Рішення прописано у третьому розділі висновків під назвою «Заявки на членство України, Республіки Молдова та Грузії».

«Європейська рада визнає європейську перспективу України, Республіки Молдова та Грузії. Майбутнє цих країн та їхніх громадян лежить у Європейському Союзі. Європейська рада Європи ухвалила рішення про надання статусу країни-кандидата Україні та Республіці Молдова», – йдеться у проєкті.

У підготовлених висновках також пропонується, щоб Європейська комісія звітувала перед Радою про «виконання умов, зазначених у висновках Комісії щодо відповідних заявок на членство в рамках її регулярного пакета заходів щодо розширення». «Рада ухвалить рішення про подальші кроки, щойно всі ці умови будуть повністю виконані», – йдеться у проєкті.

Щодо Грузії зазначено, що Європейська рада «готова надати Грузії статус країни-кандидата після того, як будуть вирішені пріоритети, зазначені у висновку Комісії щодо заявки Грузії на членство».

«Просування кожної країни до Європейського Союзу залежатиме від її власних заслуг відповідно до Копенгагенських критеріїв, включаючи здатність ЄС приймати нових членів», – йдеться у проєкті висновків.

Очікується, що лідери ЄС ухвалять ці рішення у перший день роботи саміту, оскільки це питання стоїть першим.

Нагадаємо, 28 лютого президент України Володимир Зеленський підписав заявку на вступ України до ЄС. Він заявив, що після повномасштабного вторгнення рф, Україна звернеться до Євросоюзу щодо невідкладного вступу за новою спеціальною процедурою.

На початку травня Україна заповнила другу і фінальну частину опитувальника для отримання статусу країни-кандидата на членство в ЄС.

8 червня Європейський парламент підтримав резолюцію, якою рекомендував Раді ЄС надати Україні статус кандидата на вступ до спільноти на саміті 23-24 червня. Також Європарламент буде радити закупити для України зброю для відбиття агресії рф.

17 червня Європейська комісія рекомендувала надати Україні статус кандидата на вступ до ЄС. Рішення ухвалене не через війну, а з огляду на досягнутий нашою країною за останні 8 років прогрес.

Слідом за Швецією, Данія та Нідерланди змінили свою позицію та будуть голосувати в Раді ЄС за надання Україні статусу кандидата на вступ до ЄС.

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан підтримав надання Україні статусу кандидата на членство в ЄС.