На Дніпрі сформували флотилію бойових катерів

Частину цивільного річкового флоту на Дніпрі передали військовим, вони його озброїли та сформували флотилію.

Про це повідомив командувач Військово-морських сил ЗСУ віцеадмірал Олексій Неїжпапа.

Він розповів, що формування річкового дивізіону почалося у березні. За його словами, щоб сформувати дивізіон, потрібно було мати якийсь ресурс, тому частину річкового флоту передали в управління військових.

«По суті, на річкові катери поставили озброєння, і тепер вони належать до ВМС України. Як пояснюють військові моряки, хоча ці судна не нові, але дуже гарно показують себе на річках», – зазначив Неїжпапа.

За його словами, працівники річкового флоту, дізнавшись про формування таких підрозділів, виявили бажання служити.

«Це фахівці, які все життя провели на річці й добре знають акваторію, місцевість, особливості застосування кораблів даного класу. Нині вони допомагають молодим морякам, які раніше проходили службу на морі, а ось річкового досвіду не мають. А ці райони та забезпечення плавання дуже відрізняються від застосування корабельного складу на морі», − сказав командувач ВМС.

«Про важливість військового річкового флоту говорить саме за себе сусідство з білоруссю, яка має річковий дивізіон у Пінську та базу в Лоєві, на самому кордоні. Це 19 суден військово-річкового флоту. Тому укріплення півночі України відповідним комплектом сил на річках є важливим кроком», – сказано в повідомленні.

Неїжпапа зазначив, що навчання і набуття спроможностей цих дивізіонів у найкоротший термін – одне з першочергових завдань.

«Нині ворог перебуває на півдні Дніпра, і ми повинні мати відповідні сили та засоби, які зможуть протистояти противнику на нашій головній водній артерії. Ми будемо продовжувати нарощувати свої зусилля не тільки на цьому напрямку, а вздовж всієї річки Дніпро шляхом будівництва нових катерів і отримання катерів від наших іноземних партнерів. Сподіваюся, що надалі на Дніпрі з’явиться флотилія річкових катерів, яка налічуватиме декілька дивізіонів, що розміщуватимуться у різних містах», – сказав він.

Раніше ми писали, що українські війська завдали ракетного удару по бурових платформах у Чорному морі. Так звані «вишки Бойка» були захоплені росією після окупації Криму в 2014 році.

Також нагадаємо, що українські військові завдали удару по буксиру Чорноморського флоту рф «Василь Бех», на борту якого знаходився зенітно-ракетний комплекс «ТОР».