В Україні запустять реєстр знищеного рашистами майна: як він працюватиме

Реєстр зруйнованого російськими окупантами майна українців, буде запущений у липні. Крім подання заявок про ушкодження, українці зможуть додавати результати обстеження постраждалих обʼєктів.

Про це на прес-конференції розповів заступник міністра інфраструктури з питань цифрового розвитку Анатолій Комірний, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Він нагадав, що декілька місяців тому в застосунку «Дія» було запущено приймання заявок про пошкоджене майно.

«Наразі ми розробляємо «Реєстр руйнувань», у середині липня запустимо повний функціонал – не лише подання (фізособами) заявок про шкоду, а й можливість додавання результатів обстеження органами місцевого самоврядування», – сказав Комірний.

Завданням, за словами посадовця, є не просто зібрати дані про руйнування, а й зробити цю інформацію повною та юридично значущою. Тоді реєстр допоможе захистити права українців на компенсацію, зокрема в міжнародних судових інстанціях.

«Наприклад, є кілька заявок про зруйновані квартири в будинку. Але під час обстеження органом місцевого самоврядування може бути виявлено пошкодження тримальних конструкцій та неможливість подальшої експлуатації всієї будівлі. Така експертиза є вкрай важливою, щоб усі постраждалі українці, навіть ті, хто поки що не подав заявку, в майбутньому могли отримати компенсацію або стати в чергу на відновлення, коли буде розроблено механізм відновлення житла», – пояснює Комірний.

Читайте також

Станом на середину квітня, у застосунку «Дія» було подано понад 76 700 інформаційних заявок на відшкодування знищеного та пошкодженого майна внаслідок вторгнення російської федерації.

У Верховній Раді зареєстрували законопроект щодо підтримки позичальників, майно яких було знищене або пошкоджене війною.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що державі потрібно як мінімум $40 мільярдів для відшкодувань за зруйноване майно. Процес виплат почнеться після надходження до України конфіскованих на Заході коштів росії.