Екс-глава МЗС України розповів, коли та як санкції знищать росію

Якщо санкції Заходу продовжуватимуть діяти, а Європа справді відмовиться від російських енергоресурсів, то це буквально знищить росію. Кінець може статися вже у 2023 році.

Про це в ефірі 24 Каналу розповів колишній міністр закордонних справ України у 2007-2009 роках Володимир Огризко. За його словами, зараз росія намагається агресивно поводитися на міжнародній арені, але ситуація в них дійсно недобра.

Санкції починають тиснути на економіку росії. Відповідні запаси потроху вичерпуються. І зовсім скоро прості громадяни відчують, що щось таки пішло не за планом.

Огризко переконаний, що вже у серпні-вересні в росії відчують нестачу тих товарів, які вони традиційно імпортували для свого нормального функціонування. Якщо ситуація з санкціями не зміниться, то економічні проблеми наростатимуть у геометричній прогресії.


Володимир Огризко
екс-міністр закордонних справ України

«Надзвичайно важливо, щоб країни Європи справді відмовилися від енергоресурсів. Зараз там чітко кажуть – до кінця року вони перестають імпортувати російську нафту, до кінця 2023-го – газ. Це буде справжньою катастрофою для економіки агресора. Пропагандисти можуть розповідати казочки про постачання нафти й газу до Китаю чи Індії. Але вони не зможуть замінити європейський ринок. Тих 8 мільйонів тонн, які зможе взяти Китай, – це крапля в морі на тлі обсягів, що виробляє Росія. Тому у них фактично буде заблокована вся видобувна промисловість – газ, нафта й вугілля»

На його думку, якщо санкції проти росії й надалі залишаться, а Європа відмовиться від енергоресурсів, то ця «недоімперія» просто розвалиться вже у 2023 році. Адже не зможе економічно функціонувати.

Володимир Огризко впевнений, що усі ми ще відзначимо цю справді особливу подію.

Додамо, нещодавно президент Польщі Анджей Дуда під час щорічної зустрічі з польськими послами наголосив, що санкції проти росії потрібно посилювати. Це потрібно робити доти, доки росія не буде змушена сісти за стіл переговорів. Самі обмеження мають зберігатися до того часу, поки Україна сама не дозволить їх зняти.

Читайте також

Україна направила до Європейського Союзу свої пропозиції щодо сьомого санкційного пакету проти рф.

Зокрема, українська сторона хоче, щоб ЄС включив у сьомий пакет санкцій проти рф тотальне ембарго на російські енергоносії.

Президент Володимир Зеленський вважає, що сьомий санкційний пакет ЄС має бути настільки відчутним для росії, як шість попередніх разом узяті.

Водночас, брюссельський кореспондент Радіо Свобода Рікард Йозвяк зазначив, що ЄС поки що не має жодних міркувань щодо запровадження сьомого пакету санкцій проти рф. У проекті комюніке, за підсумками саміту лідерів ЄС, сьомий санкційний пакет навіть не згадується.

Однак ЄС продовжить надавати Україні військову та гуманітарну допомогу й одночасно буде опрацьовувати сьомий пакет санкцій проти росії, що також включатиме питання обмежень на постачання енергоносіїв.