У МЗС розповіли про перспективу переговорів щодо деблокади портів

Україна, росія, Туреччина та ООН зараз лише ведуть консультації про проведення чотиристоронніх переговорів щодо розблокування портів, ніяких домовленостей ще нема.

Про це в коментарі РБК-Україна сказав речник Міністерства закордонних справ України Олег Ніколенко.

«Україна вітає зусилля генерального секретаря ООН задля вирішення питання вивезення зернових із заблокованих росією українських морських портів. Нині тривають експертні консультації між зацікавленими сторонами. Конкретних домовленостей про проведення чотиристоронніх переговорів за участі України, росії, Туреччини та ООН наразі не досягнуто», – заявив він.

Ніколенко додав, що для України у процесі деблокади портів принциповим елементом залишається питання безпеки.

Напередодні у Туреччині анонсували переговори України, рф та ООН про вивезення зерна.

Раніше українська сторона не схвалила так званий план Ердогана щодо вивезення українського зерна з Одеси морем. План нібито передбачає розмінування підступів до міста, далі турецький військовий супровід суховантажів до нейтральних вод та російський супровід – до Босфору.

Україна не збирається приставати на пропозицію путіна й лукашенка возити зерно через білорусь.

Президент Литви Гітанас Науседа заявив, що зерно з України не може транспортуватися до Балтійських портів через територію білорусі. Адже інфраструктура для поставок може потім використовуватись для переміщення військ. До того ж, білоруський диктатор лукашенко дав зрозуміти, що підтримує агресію рф, а отже, про перевезення вантажів через цю країну не може бути й мови.

Напередодні стало відомо, що українські зернові пішли на експорт через румунський порт Констанца.