Путіна і російську вертикаль наблизили до трибуналу

Ініціатива “Трибунал над Путіним” задокументувала близько 9 тис. епізодів злочинів Російської Федерації на території України.

Про це під повідомила виконавча директорка Центру громадянських свобод Олександра Романцова, пише “Укрінформ”.

“Правозахисники, які з 2014 року мали досвід документування воєнних злочинів, злочинів проти людяності, злочинів геноциду та злочинів агресії, об’єдналися, щоб взаємодіяти з правоохоронними органами по всій країні”, – розповіла.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Зло повернулося” – Зеленський порівняв Росію із гітлерівцями

Ініціативу “Трибунал для Путіна” створили правозахисні організації. Мета – масштабний трибунал над всієї вертикаллю російської влади за агресію щодо України.

Ініціатива взаємодіє з ОБСЄ, комісіями ООН, Європейським судом з прав людини, Міжнародним кримінальним судом.

“Ми хочемо ще створити повноцінний трибунал на полях ООН, за який буде безпосередньо голосувати Генеральна асамблея ООН. Тобто кожна країна в світі, яка входить в ООН, буде голосом”, – сказала Романцева.

Окрім свідчень людини, яка може розповісти як очевидець, для збирання інформації учасники ініціативи можуть використовувати повідомлення ЗМІ чи соціальних мереж.

Інформацію про злочини РФ можна також розмістити на першій сторінці сайту Української Гельсінської спілки з прав людини.

У міжнародній судовій практиці є позитивний кейс, коли до трибуналу були притягнуті навіть пропагандисти, кажуть учасники ініціативи.

“Є кейс Нюрнберзького процесу, де до відповідальності були притягнуті і пропагандисти, які розпалювали війну”, – каже Руслан Тополевський із “Центру правових та політичних досліджень “СІМ”.

Доповнюється.