Стало відомо, коли Україна отримає статус кандидата на вступ у ЄС

Голосування за надання Україні статусу кандидата в члени Європейського Союзу Рада ЄС проведе або ввечері 23 червня, або наступного ранку.

Про це повідомила Віцепрем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина, пише Інтерфакс-Україна.

«Ми очікуємо, що таке рішення буде з самого ранку 24 червня. Зважаючи на високий рівень консенсусу, який є на сьогодні, можливо навіть, що таке рішення буде ухвалено завтра увечері», – сказала вона на брифінгу.

За її словами, Україна вже почала готуватися до виконання рекомендацій, які дадуть змогу перейти до наступного етапу переговорів із ЄС, зокрема, готується дорожня карта реалізації таких рекомендацій, яку найближчим часом буде затверджено президентом України.

«Ми очікуємо, що завтра і післязавтра лідери Європейського Союзу не лише нададуть Україні статус кандидата, а й чітко позначать, що ми рухаємося у напрямку членства до Європейського Союзу, і застосовуватимуть до нас фінансові та економічні механізми як для країни, яка має стати членом Євросоюзу», – наголосила вона.

Надання статусу кандидата в члени ЄС Україні буде першим питанням засідання Європейської Ради на рівні глав держав та урядів країн-членів, яке відбудеться у Брюсселі 23-24 червня.

Нагадаємо, 28 лютого президент України Володимир Зеленський підписав заявку на вступ України до ЄС. Він заявив, що після повномасштабного вторгнення рф, Україна звернеться до Євросоюзу щодо невідкладного вступу за новою спеціальною процедурою.

На початку травня Україна заповнила другу і фінальну частину опитувальника для отримання статусу країни-кандидата на членство в ЄС.

8 червня Європейський парламент підтримав резолюцію, якою рекомендував Раді ЄС надати Україні статус кандидата на вступ до спільноти на саміті 23-24 червня. Також Європарламент буде радити закупити для України зброю для відбиття агресії рф.

17 червня Європейська комісія рекомендувала надати Україні статус кандидата на вступ до ЄС. Рішення ухвалене не через війну, а з огляду на досягнутий нашою країною за останні 8 років прогрес.

Слідом за Швецією, Данія та Нідерланди змінили свою позицію та будуть голосувати в Раді ЄС за надання Україні статусу кандидата на вступ до ЄС.

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан підтримав надання Україні статусу кандидата на членство в ЄС.