“Є величезна проблема” – Верещук розповіла про ситуацію з пенсіями на захоплених територіях

На тимчасово захоплених територіях України ситуація з пенсійними та іншими соціальними виплатами залишається складною.

Пенсії виплатити важко. Про це розповіла міністерка з реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук в інтерв’ю “Укрінформу”.

Вона заявила, що на територіях, яка захопили російські війська, існує “величезна проблема з виплатою пенсій. Подекуди заборгованість є по два місяці.

“Я знаю, що, наприклад, на Херсонщині бідні люди стають у чергу до ПриватБанку десь із другої години ночі, стоять, але через декілька годин можуть хоча б 3 тисячі гривень або якусь копійчину отримати. А з Ощадбанком ще гірше. Ми зараз розбираємося з причинами, чому один банк має доступ, а інший ні”, – зазначила Верещук.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Нам треба всім вижити” – в Україні цього року не буде пенсійної реформи

За її словами, через це схвалили постанову, згідно якій Укрпошта отримала повноваження розвозити людям готівку та забезпечувати пенсією.

Вона запевнила, що якщо людина не отримувала виплат довгий час, то ці гроші не зникнуть та не будуть заморожені. Вони залишаться на картці, поки не з’явиться можливість ними скористатись.

Цього року розмір пенсій зміниться 1 липня, 1 жовтня і 1 грудня.

З 1 липня та 1 грудня – у зв’язку зі збільшенням прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб: з 1 липня до 2 027 грн, з 1 грудня – 2 093 грн. Зростуть розміри мінімальної і максимальної пенсій, складові пенсійної виплати, які обчислюють з розміру прожиткового мінімуму.