В Амстердамі пройшов телемарафон на підтримку України — повне відео

21 червня в рамках телемарафону Embrace Ukraine — #StrivingTogether на Музейну Площу в Амстердамі вийшли найпопулярніші зірки Європи, яким у різний час вдалося підкорити сцену конкурсу Євробачення.

Перед багатомільйонною аудиторією задля консолідації європейської спільноти довкола теми готовності України стати частиною родини ЄС виступили цьогорічні переможці Євробачення, український гурт Kalush Orchestra, переможниця 2016 року Джамала, а також представники інших країн — Кончіта Вурст, Еммелі де Форест, Жангю Макрой, гурти Blind Channel та S10. Крім того, на сцену вийшла улюблениця України та Європи — Verka Serduchka.

Крім цього, зі сцени в Амстердамі у форматі розмови з ведучими виступила президентка Європарламенту Роберта Мецола. Також під час марафону прозвучало звернення президента України Володимира Зеленського.

Організатори збирали кошти на закупку медичного обладнання для закладів охорони здоров’я, що надають допомогу пораненим та постраждалим, а саме — хірургічних рентген апаратів С-арки. Фандрейзинг відбувався через глобальну ініціативу UNITED24.

Ведучими двогодинного заходу були Тимур Мірошниченко та Катерина Осадча.


Читайте також: 

Польська влада і телевізійники не погодилися з рішенням Європейської мовної спілки перенести «Євробачення-2023» з України у Британію та закликали сторони до переговорів.

14 червня відбулася офіційна стартова зустріч організаторів «Євробачення» від України з Наглядовою радою, партнерами Міжнародного пісенного конкурсу та основною командою EBU, розглянули питання гарантій та заходів підготовки, опитувальник із безпеки, потенційні локації для проведення конкурсу.

Водночас 17 червня EBU відмовила Україні у проведенні «Євробачення» у 2023 році після аналізу ситуації з безпекою у країні. А також заявила, що розпочне переговори з ВВС про можливе проведення конкурсу у Великій Британії.

Після цього міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко заявив, що Україна не згодна з характером ухвалення рішення щодо неможливості проведення міжнародного пісенного конкурсу «Євробачення-2023» у країні і зажадав його змінити.