Прийдеться доплатити: Philip Morris вже три місяці шукає покупця на російські активи

Тютюновий гігант Philip Morris International вже три місяці шукає покупця на свої російські активи.

Про це пише НВ Бізнес з посиланням на The Wall Street Journal.

Варто зазначити, тютюновий гігант розпочав процес виходу з російського ринку в березні невдовзі після вторгнення росії в Україну. Philip Morris веде переговори з постачальниками, зацікавленими у покупці бізнесу.

Однак процес продажу включає дотримання московських правил зміни персоналу, запобігання помилкам, які можуть спонукати уряд націоналізувати бізнес, і спроби захистити співробітників від арешту.

«Це страшенно складно. Це справді зубодробильно», — зазначив голова компанії Яцек Ольчак.

На росію торік припадало майже 10% глобального обсягу поставок сигарет і тютюну Philip Morris, що нагрівається, і близько 6% від її чистого виторгу в розмірі $31,4 млрд.

На кінець березня активи російських операцій становили близько $1,4 млрд. Зазначається, що через звільнення з російського ринку Philip Morris досягне мети з глобальних продажів своєї бездимної продукції на рік пізніше, ніж очікувалося.

«росія була хорошим ринком», – зазначив фінансовий директор компанії Еммануель Бабо.

Раніше повідомлялося, Philip Morris International Inc вирішила зупинити заплановані інвестиції у рф та скоротити виробничі операції у цій країні. Також тютюнова компанія Philip Morris ще 24 березня заявила, що працює над варіантами виходу з ринку рф, а 11 травня припинила випуск низки сигаретних продуктів та призупинила маркетингову діяльність в росії. Проте Philip Morris і надалі виплачує зарплату своїм співробітникам у рф, а відповідно і сплачує податки до бюджету країни-агресора.