Командувач обороною Києва заявив про загрозу ракетних обстрілів столиці

Командувач угруповання сил і засобів оборони міста Києва Олександр Павлюк вважає, що не слід виключати загрозу формування нових ударних угруповань на Київському та Чернігівському напрямках. Але для цього агресору потрібен або час, або успіх на сході України, щоб могти перекинути звідти війська на Київський напрямок. Більшою загрозою на сьогодні є ризик ракетних обстрілів столиці – ймовірність прориву зони ППО у разі масованого ракетного удару існує.

Про це Павлюк розповів в інтерв’ю Укрінформу. 

Безпека Києва, Київщини, всієї України забезпечується уздовж лінії зіткнення на Харківщині, Луганщині, Донеччині, Херсонщині. Для ворога Київ лишається і лишатиметься головною метою його загарбницьких мрій. Він ніколи не відмовиться від цього. Про це нам слід постійно пам’ятати і не виключати ймовірність спроб формування нових ударних угруповань на Київському та Чернігівському напрямках за рахунок заходів тотальної мобілізації резервістів, залучення запасів техніки та озброєння радянських часів, яких ще є вдосталь на базах зберігання.

— Олександр Павлюк
Командувач угруповання сил і засобів оборони міста Києва

Хоч агресор поніс великі втрати у живій силі, озброєнні та військовій техніці, рф все ще має значний людський та технічний ресурс. На відновлення цих сил потрібен час – а у стислі терміни це зробити неможливо. Проте у разі успіху ворога на сході України значна частина його сил може бути переміщена на Київський напрямок та задіяна у формуванні нового ударного угруповання. Тож небезпека повторного наступу на Київ лишається.

Наразі реальнішою загрозою для нашої столиці є завдання супротивником ракетних ударів по критичних об’єктах державного управління, військової та цивільної інфраструктури. Маємо цьому багато прикладів. Проте довкола Києва створено достатньо ефективну та ешелоновану систему ППО, яка в цілому здатна захистити місто від засобів повітряного нападу та постійно вдосконалюється. Однак імовірність прориву зони ППО у разі масованого ракетного удару все ж таки існує. Тому закликаю всіх киян та гостей столиці не втрачати пильність та вчасно реагувати на сигнали повітряної тривоги.

— Олександр Павлюк
Командувач угруповання сил і засобів оборони міста Києва

Нагадаємо, окупанти намагаються посіяти паніку серед жителів звільнених територій. Для цього росія поширює інформацію про нібито новий наступ на Київ.

Заступниця міністра оборони України Ганна Маляр заявила, що потрібно усвідомлювати, що загроза для столиці існуватиме завжди.

Голова Київської військової адміністрації генерал Микола Жирнов повідомив, що ознак формування російських військ для наступу на українську столицю зараз немає, проте небезпека залишається.