Вкладникам збанкрутілого «Мегабанка» почали виплачувати кошти: подробиці

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) розпочав виплати вкладникам «Мегабанку», який визнаний неплатоспроможним. Кошти виплачуються за договорами банківського вкладу, строк дії яких закінчився до 2 червня 2022 року включно, та за договорами банківського рахунку (поточні рахунки).

Про це повідомляє прес-служба ФГВФО.

Як зазначили в прес-службі, вкладники «Мегабанку» банку підпадають під дію закону щодо забезпечення стабільності системи гарантування вкладів фізичних осіб, тобто Фонд поверне їм кошти у розмірі 100% вкладу, включаючи відсотки. Вклади в іноземній валюті відшкодовуються у гривні за курсом НБУ, встановленим на кінець дня 2 червня 2022 року.

Виплати коштів вкладникам здійснюються через банки-агенти Фонду. Отримати відшкодування вкладники можуть безпосередньо у відділенні одного із банків-агентів Фонду або дистанційно, без фізичного відвідування відділення банку.

Дистанційні виплати здійснюють 4 банки-агенти: «ПриватБанк», «Укргазбанк», «Південний» та «ПУМБ».

Отримати відшкодування у «ПриватБанку» можна дистанційно – звернувшись до клієнтської підтримки за телефоном 3700 або через онлайн чат.

Для отримання коштів у відділенні будь-якого із вказаних банків-агентів вкладникам необхідно звернутися до відділення з паспортом або іншим документом, що посвідчує особу. Фізичні особи – резиденти додатково пред’являють реєстраційний номер облікової картки платника податків (РНОКПП).

Раніше ми писали, що Фонд гарантування вкладів фізосіб встановив контроль над визнаним неплатоспроможним «Мегабанком» і розпочав пошук інвесторів, зацікавлених у виведенні банку з ринку.

Також нагадаємо, що Національний банк України (НБУ) відніс «Мегабанк» (Харків) до неплатоспроможних.