Терористи стратили журналіста Левіна після тортур – розслідування

Українського журналіста та фотографа Макса Левіна і його друга військогово Олексія Чернишова під Києвом саме стратили російські терористи.

Так вважає організація “Репортери без кордонів”, яка провела розслідування, йдеться на її сайті.

З 24-го травня по 3-е червня в Україні перебували двоє слідчих, які розслідували деталі смерті Левіна – керівник слідчого відділу RSF Арно Фроже і французький військовий фоторепортер Патрік Шовель. Вони працювали з Левіним на Донбасі.

“Репортери без кордонів” опублікували звіт з доказами того, що журналіста та його друга, який також його охороняв, стратили. Це сталося у лісі, ймовірно, після допитів та навіть тортур.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Наше завдання – пам’ятати імена кожного”: фото вбитих окупантами журналістів

Слідчі у супроводі сил безпеки виявили місце злочину. Там все ще була зруйнована автівка Левіна. На ній зафіксували 14 слідів від куль, всередині знайшли документи, які підтверджують особу Чернишова.

Також були ідентифіковані кілька предметів з можливими слідами ДНК, які свідчать про присутність російських терористів дуже близько від місця вбивства. На останньому етапі виявили кулю, якою, ймовірно, стріляли у журналіста.

1 квітня у районі села Гута Межигірська на Київщині поліція знайшла загиблого фотографа Максима Левіна. Російські окупанти вбили журналіста двома пострілами зі стрілецької зброї.

У нього залишилися четверо неповнолітніх синів, цивільна дружина та літні батьки.