Катастрофічний голод та міграційна криза: ЄС озвучив наслідки війни в Україні

Унаслідок повномасштабної війни рф проти України зростає ризик «катастрофічного масового голоду» в державах Північної Африки, який може призвести до «нових хвиль соціального протесту, внутрішнього переміщення та міграції до сусідніх регіонів і, можливо, до ЄС».

Про це свідчить звіт європейських інститутів, який опублікувала газета El País. Іспанія та Італія можуть опинитися «на передовій» у випадку міграційної кризи. Такі тяжкі наслідки у ЄС пов’язують із блокуванням рф українського зерна в портах та зростанням цін на енергоносії, якими агресор шантажує світ.

Раніше повідомлялося, Європейська комісія спільно з V_labs та Rail Cargo Group запустила торгову платформу Grainlane для оптимізації експорту зерна з України до країн-членів Євросоюзу. Україна готує додаткові потужності зі зберігання зерна. У варіанті відсутності експорту через порти повинна бути можливість зберігати та минулорічні залишки, і новий врожай, який уже за місяць активно збиратиметься. Цьогоріч українським аграріям вдалося засіяти лише 79,4% площ.