NASA обрало три компанії, що створять ядерну енергетичну систему для Місяця

NASA та Міненергетики США уклали контракти з трьома компаніями, які розроблять концепцію створення ядерної енергії на Місяці, пише Engadget. Це компанії Lockheed Martin, Westinghouse та IX, які отримають приблизно по $5 млн для фінансування проєктування ядерної системи живлення, над якою NASA працювало щонайменше 14 років.

Система ядерного поділу потужністю 40 кіловатів повинна працювати на поверхні Місяця щонайменше 10 років. NASA сподівається випробувати систему на Місяці вже наприкінці цього десятиліття. Якщо випробування буде успішним, розробку можуть використати для живлення довгострокових місій на Місяць та Марс в рамках програми Artemis.

Згідно з 12-місячними контрактами, Lockheed Martin буде партнером BWXT і Creare. Westinghouse об’єднається з Aerojet Rocketdyne, а IX (спільне підприємство Intuitive Machines і X-Energy) працюватиме з Maxar і Boeing.

Lockheed Martin була однією з трьох компаній, обраних Агентством передових оборонних дослідницьких проєктів Пентагона минулого року для розробки космічних кораблів на ядерних двигунах.

Читайте також:

Космічне агенство NASA втратило два з шести малих супутників, призначених для стеження за змінами клімату.

Космічний телескоп NASA з 23 до 25 травня був пошкоджений мікрометеороїдом, який вдарив один з основних сегментів дзеркала телескопа.

Американська компанія SpaceX, яка належить мільярдеру Ілону Маску, запустила у космос комунікаційний супутник Nilesat 301. Запуск відбувся у штаті Флорида (відео).