Кабмін виділив 1,8 мільярдів на кіберзахист: на що підуть кошти

Кабінет міністрів виділив з резервного фонду державного бюджету 1,778 млрд гривень. Кошти виділені для забезпечення розвитку та модернізації системи кіберзахисту, мереж державної системи урядового зв’язку та Національної телекомунікаційної мережі, безперервної роботи, захисту та розвитку об’єктів критичної інформаційної інфраструктури.

Згідно з розпорядженням від 21 червня 2022 р. № 495-р, кошти виділяються:

Адміністрації Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації 1,282 млрд гривень за програмою 6641020 «Розвиток і модернізація державної системи спеціального зв’язку та захисту інформації» для забезпечення розвитку та модернізації системи кіберзахисту, мереж державної системи урядового зв’язку та Національної телекомунікаційної мережі;

Міністерству цифрової трансформації 496 млн гривень за програмою 2911040 «Національна програма інформатизації» для забезпечення безперервної роботи, захисту та розвитку об’єктів критичної інформаційної інфраструктури – національних електронних інформаційних ресурсів та державних інформаційно-комунікаційних систем.

Російські хакери 10 травня скоїли одні із найпотужніших кібератак на українських інтернет-провайдерів, однак ці втручання лишились непомітними для користувачів – збоїв і проблем із доступом в інтернет у більшості громадян не було.

Глава європейської дипломатії Жозеп Боррель відреагував на кібератаку росії проти України за годину до початку вторгнення 24 лютого. Він виступив із декларацією від імені всієї Спільноти.

Із початку російського вторгнення рф здійснила 688 кібератак проти України. Вартість проведення одної – щонайменше мільйон доларів.