Ірландія заморозила російські активи на понад 1,7 мільярда

Ірландія заморозила банківські рахунки, а також рухоме та нерухоме майно російських фізичних та юридичних осіб на суму 1,72 млрд євро. Зокрема, йдеться про арешт приватних літаків, яхт та елітної нерухомості.

Про це повідомляє видання Irish Times із посиланням на міністерство закордонних справ Ірландії.

За словами представника зовнішньополітичного відомства країни, заявлена сума є актуальною і ґрунтується на інформації Центрального банку країни.

Левову частку цієї суми становлять фінансові активи у різних банківських установах та фондах. Також йдеться про арешт приватних літаків, яхт та елітної нерухомості.

Центральний банк Ірландії розіслав відповідні листи діловим та професійним організаціям країни, щоб нагадати про відповідальність кожного ірландця за дотримання заборон ЄС, оскільки війна росії проти України триває.

Раніше у Франції заарештували віллу підсанкційного російського олігарха. Особняк належить родині засновника «Альфа-Банку» Фрідману.

Україна планує конфіскувати близько 500 млрд. доларів активів Росії та її олігархів. При цьому міжнародні партнери готові допомогти у цьому питанні. Про це заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

Централізований орган Іспанії з попередження відмивання грошей (OCP) заморозив 12 рахунків і фондів, пов’язаних з російськими олігархами. Раніше вони потрапили під санкції Європейського Союзу.