Кремль замінить командувача «спецоперацією» в Україні 

росія замінила командувача Повітряно-десантних військ і, можливо, начальника південного військового округу – тобто фактичного командувача «спецоперації». Ці кадрові чистки показують глибокі проблеми рф з веденням війни проти України.  

Призначення окремого командувача і заміна командувача ПВО в розпал великих бойових дій – радикальний крок, що говорить про серйозні кризи в російському вищому командуванні та, можливо, про «чистку» з боку Кремля. Такі ротації не є діями, вжитими силами, що перебувають на межі великого успіху, та вказують на продовження дисфункції Кремля у веденні війни

— американський Інститут вивчення війни (ISW)

Чинний начальник штабу центрального військового округу генерал-полковник Михайло Теплинський замінить нинішнього командувача Повітряно-десантних військ РФ генерал-полковника Андрія Сердюкова. Останнього звільнили за провали в Україні та гігантські втрати серед десантників, сказано у звіті американського Інституту вивчення війни (ISW)

Незабаром Кремль призначить генерала армії Сергія Суровікіна, який командуває Повітряно-космічними силами, командувачем південного військового округу. Суровікін фактично замінить чинного командувача «спецоперації» Олександра Дворнікова.

Розслідувачі Bellingcat з’ясували, що Дворнікова путін планував усунути ще давно – через пияцтво та недовіру з боку російських сил. А розслідувачі CIT заявили, що Дворнікова уже замінили і тепер «спеоперацією» керує генерал-полковник Геннадій Жидко, раніше він очолював Військово-політичне управління ЗС РФ.

Нагадаємо, «сирійського різника» генерала Олександра Дворнікова, якого путін призначив керувати військами рф в Україні, не бачили вже кілька тижнів. У Пентагоні сумніваються, що він ще обіймає посаду. 

російський диктатор владімір путін продовжує зачистку генералів за провал «взяття України за два дні». Єдиний, кого це не торкнулося, був Дворніков, він намагався знайти власних цапів-відбувайлів, на яких буде скинуто провину з величезними втратами на Ізюмському напрямі та різким зменшенням масштабів кінцевої мети операції.

За даними британської розвідки, у травні були звільнені кілька високопоставлених командирів, відповідальних за провал наступу росії на Україну. Начальник генштабу рф Валерій Герасимов, ймовірно, залишається на своїй посаді, але незрозуміло, чи зберігає він довіру президента путіна.