Туреччина назвала причину продовження перебування військового контингенту в Лівії

Туреччина продовжила мандат своєї військової місії в Лівії на 18 місяців, до кінця 2023 року. Вперше турецька армія попрямувала до Лівії в січні 2020 року, згодом її час перебування продовжили до липня 2022 року.

«Політична невизначеність і проблема управління, що виникла після провалу виборів у Лівії, запланованих на 24 грудня 2021 року, ставить під загрозу спокій і створює серйозну перешкоду для досягнення постійної стабільності», – йдеться в обґрунтуванні Меморандуму, поданого до парламенту президентом Туреччини Реджепом Таїпом Ердоганом, повідомляє «Укрінформ».

При цьому вказується, що Туреччина продовжує рішуче підтримувати захист суверенітету, територіальної цілісності і політичної єдності Лівії, встановлення стійкого режиму припинення вогню в країні і зусилля для політичного діалогу, що забезпечує національне примирення.

Раніше Міністр оборони Туреччини Хулусі Акар попередив, що Лівійська національна армія (ЛНА), керована маршалом Халіфою Хафтаром, буде розглядатися як «законна мета» в разі атаки турецьких військ в регіоні. Міністр додав, що силам Хафтара і його прихильникам «нікуди буде тікати».