Яку артилерію отримала Україна від Заходу: перелік

Україна вже отримала шість типів артилерії з НАТОвським 155-мм калібром від Заходу.

Останню артилерію Збройні сили України отримали від Німеччини – Panzerhaubitze 2000. Про це розповів міністр оборони Олексій Резніков у Facebook.

“Поява Ph2000 це приклад кооперації на підтримку України. Дуже ціную зусилля моєї колеги – міністра оборони Німеччини Крістіне Ламбрехт і з задоволенням дякую Нідерландам та Кайсі Оллонґрен”, написав він.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна отримає від Німеччини САУ Gepard і системи ППО IRIS-T

За його словами, українські захисники мають:

самохідні артилерійські установки Panzerhaubitze 2000 (виробництво в Німеччині);
буксирувані гаубиці M777 (США);
буксирувані гаубиці FH70 (Німеччина, Італія, Британія);
самохідні артилерійські установки M109 (США);
самохідні гаубиці AHS Krab (Польща);
самохідні артилерійські установки Caesar (Франція).

Panzerhaubitze 2000 (PzH 2000) – це німецька самохідна гусенична артилерійська установка калібру 155 мм. Може стріляти стандартними снарядами на відстань до 30-36 км, що перевищує показники більшості радянських гармат і гаубиць, а з використанням активно-реактивних снарядів – до 67 км.

Гаубиці М777 можуть стріляти високоточними снарядами з максимальною дальністю до 40 км. З використанням таких снарядів одна батарея може накривати вогнем територію до 1250 кв. км. М777 має цифрову систему управління вогнем.

У гаубиці FH70 є власний двигун Volkswagen об’ємом 1700 куб. см. Він живить гідравліку гармати при переведенні її в бойовий стан або згортанні. Крім того, цей двигун дозволяє FH70 переміщуватися самостійно, без тягача на дальність до 20 км на низькій швидкості.

Тобто FH70 причіпна, але все ж таки саморухома гаубиця. Завдяки напівавтоматичному завантажувачу снарядів, навчений екіпаж може робити до шести пострілів за хвилину, практично через кожні 10 секунд.

M109 – американська самохідна гаубиця, що перебуває на озброєнні артилерії армії США та деяких інших країн світу. Вона базується на гусеничному шасі з баштою, що обертається на 360°. Корпус артилерійської системи та башта виконані з катаної алюмінієвої броні, яка забезпечує захист від вогню стрілецької зброї та уламків снарядів польової артилерії.

AHS Krab є польською національною самохідною установкою калібром 155 мм. Гармата є модифікацією британської гаубиці AS90. Дальність вогню може сягати 40 км.

Caesar – самохідна артилерійська установка нового покоління. З високою точністю вражає цілі на відстані 20 км і більше від лінії фронту. На цій відстані зазвичай перебувають артилерія, резерви, пункти управління ворога. Їхнє знищення знижує наступальний потенціал ворога.

Третя зустріч у форматі “Рамштайн” показала єдність НАТО і готовність надавати більше зброї Україні для боротьби за свободу і незалежність. За підсумками зустрічі Україні поставлять більше озброєння. Це 155-мм гармати, HIMARS, Harpoons та інш. Також вертольоти зі Словаччини, артилерія з Канади, Польщі та Нідерландів. РСЗВ від Німеччини.