Зеленський зробив важливий крок для зближення України з ЄС

Президент Зеленський підписав ухвалений Радою закон про ратифікацію Стамбульської конвенції. Цього роками чекали від України в ЄС.

Про підписання закону Зеленський повідомив в Instagram. «Підписаний. Закон про ратифікацію Стамбульської конвенції. Її головний зміст простий, але надзвичайно важливий. Це зобов’язання захищати жінок від насильства і різних форм дискримінації», – зазначив він.

Зеленський вказав, що Україна розділяє європейські цінності. «Для нас життя і здоров’я людини – найвища цінність», – підкреслив глава держави.

Як повідомлялося, 20 червня Верховна Рада 259 голосами підтримала ратифікацію Стамбульської конвенції. «Проти» проголосували тільки 8 парламентаріїв.

Україна підписала конвенцію ще у 2011 році, однак не могла ратифікувати протягом більше 10 років.

Нагадаємо, 20 червня, у понеділок Верховна рада підтримала ратифікацію Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу із цими явищами, більш відомої як Стамбульська конвенція.

Раніше президент України Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради законопроект про ратифікацію Конвенції Ради Європи про запобігання домашньому насильству, відомої також як Стамбульська конвенція.

Ратифікація вважається гарним сигналом напередодні саміту ЄС щодо готовності України впроваджувати необхідні реформи, оскільки для держав-членів ЄС це є своєрідним «маркером цивілізованості».

Це рішення, що відкладалося багато років – зокрема, через позицію Всеукраїнської ради церков – було особливо важливими для Нідерландів та Швеції, двох країн-скептиків, які зрештою погодилися підтримати статус кандидата для України.

Як відомо, ООН закликала Україну терміново захистити жінок від домашнього насильства та ратифікувати Стамбульську конвенцію ще у 2020 році.  Торік в українській делегації у ПАРЄ заявили про суттєвий прогрес і велику проведену роботу задля ратифікації Україною конвенції Ради Європи із запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу із цими явищами (т.зв. «Стамбульської конвенції»).