Угорщина поскаржилась, що росія недодає їй газу

Поряд із іншими країнами Європи лояльна до рф Угорщина також фіксує зниження постачання російського газу – лише 88% від узгодженого контрактом обсягу.

Про це заявив міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто, передає portfolio.hu.

Він сказав, що Угорщина відчуває зниження російських поставок по газопроводу «Північний потік-1» так само, як і Австрія та Чехія.

«У нашому випадку, різниця в тому, що ми також маємо газопровід на півдні – «Турецький потік”  Через це ми уклали контракт з «Газпромом» на більший обсяг – через південь постачання безперебійне», – зазначив міністр, додавши, що таке зниження постачання газу Угорщина зможе компенсувати закупівлями зі спотового ринку.

Нагадаємо, в середині червня російський концерн «Газпром» скоротив постачання газу до Німеччини трубопроводом «Північний потік» на понад 40%. Пізніше про скорочення обсягів постачання газу з Росії повідомили також Чехія, Австрія, Італія та Франція.

Міністр економіки Німеччини Роберт Габек назвав рішення «Газпрому» скоротити постачання газу до Євросоюзу політично вмотивованим. На його думку, таким чином росія намагається дестабілізувати європейський газовий ринок та підвищити ціни. З 14 до 16 червня ціни на газ на біржі в Амстердамі підвищилися з 97 до майже 130 євро за мегават-годину.