У Раді зробили перший крок до мораторію на підвищення тарифів

Парламент зробив перший крок до заборони підвищення тарифів на газ та опалення під час війни.

Верховна Рада у першому читанні ухвалила законопроєкт “Про особливості регулювання відносин на ринку природного газу та у сфері теплопостачання протягом дії воєнного стану”, повідомив у Telegram заступник голови парламентського Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Ярослав Железняк.

“Парламент схвалив у першому читанні законопроєкт щодо запровадження мораторію на підвищення тарифів, залучення понад 180 млрд грн від міжнародних партнерів на покриття різниці тарифів. За проголосували 229 народних депутатів”, – написав він.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Канадці постачатимуть в Україну скраплений газ і “зелений” водень

Документом визначено комплекс заходів, спрямованих на запровадження мораторію на підвищення цін та тарифів на ринку природного газу та у сфері теплопостачання протягом дії воєнного стану на всій території України та протягом шести місяців після його припинення або скасування.

“Тарифи на послуги розподілу природного газу не підлягають збільшенню. Тарифи на теплову енергію, на послуги з постачання теплової енергії та послуги з постачання гарячої води для всіх категорій споживачів не підлягають збільшенню. Ціна на природний газ для побутових споживачів не підлягає збільшенню від ціни, що застосовувалася у відносинах між постачальником та побутовими споживачами станом на 24 лютого”, – йдеться у пояснювальній записці.

Законопроєктом також пропонується встановити заборону постачальникам природного газу здійснювати будь-які дії щодо примусу побутового споживачів до оплати заборгованостей.

Компанії-постачальники не нараховуватимуть плату за комунальні послуги споживачам, які були відсутніми понад місяць. Свою відсутність абонент має підтвердити відповідним документом.

Верховна Рада ухвалила закон, яким заборонила примусове виконання рішень судів про стягнення з громадян заборгованості за житлово-комунальні послуги.