У Києві перейменують майже 300 об’єктів, пов’язаних з агресором: результати голосування

У застосунку «Київ Цифровий» завершилось голосування щодо перейменування об’єктів у столиці, назви яких пов’язані з агресором. У голосуванні отримано загалом понад 6,5 мільйонів голосів за зміну назв 296 київських об’єктів. 

Про це повідомила КМДА. 

До рейтингового електронного голосування щодо перейменувань увійшли 296 об’єктів, які були відібрані експертною комісією. Громадяни України активно брали участь у процесі перейменування та віддали понад 6,5 млн голосів за нові назви для вулиць, провулків, бульварів, проспектів та площ. Кожен із нас усвідомлює те, що присвоєння нових назв топонімічним об’єктам має важливе історичне та національне значення. Наразі отримані результати голосування передано в Київську міську раду для подальшого розгляду експертної комісії

— Володимир Бондаренко
заступник міського голови Києва, секретар Київської міської ради

Далі на основі експертних висновків Київрада прийматиме рішення щодо перейменування міських об’єктів. До складу експертної комісії були залучені спеціалісти Українського інституту національної пам’яті, Інституту історії України, Інституту української археології та джерелознавства імені Михайла Грушевського, Інституту українознавства імені Івана Крип’якевича, Інституту мовознавства імені Олександра Потебні, Інституту української мови, Інституту літератури імені Тараса Шевченка.

Результати голосування можна подивитись  за посиланням.

Нагадаємо, у Києві планують перейменувати 467 міських об’єктів, назви яких пов’язані з росією та білоруссю.

З усього переліку будуть перейменовані лише ті, які підтримає територіальна громада Києва. Для цього буде проведене рейтингове електронне голосування. Зокрема, на Теремках уже перейменували сквер дружби з Москвою.