Ердоган та генсек ООН вивчають можливості вивезення українського зерна

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш та президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган по телефону обговорили варіанти розблокування експорту українського зерна.

Зазначається, що під час розмови обговорювалися ініціативи щодо врегулювання кризи, спричиненої війною, повідомляє канцелярія президента Туреччини.

«Президент Ердоган повідомив про продовження спільних зусиль з експорту через Чорне море українського зерна, що стане фактором запобігання світовій продовольчій кризі», – йдеться у повідомленні.

Також Ердоган повідомив Гутеррешу, що продовжує пропонувати Україні та рф поновлення мирних переговорів та завершення війни дипломатичним шляхом.

Експорт зерна з України суттєво утруднений через вторгнення росії. Українська держава не може проводити транспортування зерна Чорним морем.

Читайте також

Українські сховища для зерна знищені чи втрачені в окупації, або досі наповнені зерном, яке не вдалося вивезти. В ЄС запропонували надати Україні тимчасові сховища.

Європейська комісія запустила торгову платформу для оптимізації експорту зерна з України до ЄС.

Президент Еммануель Макрон заявляв, що Франція спільно зі своїми європейськими колегами, опрацьовує маршрут вивезення зерна з України через Румунію.

Облаштування на території Польщі тимчасових сховищ для українського зерна може зайняти три-чотири місяці.