Зеленський призначить спецпредставника у справах Африки

Для активізації співпраці між Україною та африканськими країнами скоро розпочне роботу спеціальний представник у справах Африки.

Про це Президент Володимир Зеленський заявив у зверненні до країн – учасниць Африканського Союзу, передає Укрінформ.

«Я започаткував нову політику України щодо Африки. Саме під час моєї каденції затверджена перша стратегія розвитку відносин України з державами Африки. Буде активізований діалог з усіма країнами континенту. Найближчим часом запрацює спеціальний представник України у справах Африки. Я хочу, щоб ми повністю розуміли одне одного та взаємодіяли без посередників заради наших спільних інтересів», – сказав глава держави.

Він поінформував, що за його дорученням готується перше в українській історії регіональне турне міністра закордонних справ Дмитра Кулеби державами Субсахарської Африки. Розвиватиметься й міжпарламентський діалог, для чого ініційовано візити в країни Африки представників Верховної Ради.

Водночас Зеленський запросив представників Африканського Союзу відвідати Україну, щоб поновити зв’язки на двосторонньому рівні. Він також запропонував розпочати підготовку політико-економічної конференції Україна – Африка.

Тим часом, в МЗС України відреагували на зустріч президента Сенегалу Макі Салла з володимиром путіним. Останній заявив, що росія нібито не має наміру входити у порт Одеси у разі розмінування узбережжя.

Російські загарбники та їх поплічники у Запорізькій області відправили до окупованого Криму 11 вагонів зерна, яке викрали із елеватора у Мелітополі.

Розмінування ключових портів України може зайняти кілька місяців. Навіть якщо воно почнеться негайно, сказав радник з морської безпеки при ООН Пітер Адамс.

Глобальні зусилля щодо запобігання продовольчій кризі розпочинаються з українських чорноморських портів, і Києву потрібні гарантії того, що вони не будуть атаковані, щоб відновити відвантаження зерна.