У Бельгії національний страйк через ціни і зарплати: аеропорт Брюсселя скасував рейси

У Бельгії в понеділок відбувається загальнонаціональний страйк, організований кількома великими профспілками.

Про це пише Le Soir.

У Брюсселі через страйк скасовані всі авіарейси на виліт, приймати літаки аеропорт продовжує. Також очікуються перебої в аеропорту Шарлеруа.

У бельгійській столиці не працюють декілька ліній метро та трамваю. Загалом по всій країні курсують близько 60% автобусів і 40% трамваїв.

Протести організовані через закон 1996 року, який обмежує еволюцію заробітної плати в Бельгії.

На період 2021-2022 років максимальна маржа для зміни витрат на оплату праці була встановлена ​​на рівні 0,4%. Профспілки хотіли б, щоб це правило було змінено наступною міжпрофесійною угодою 2023-2024.

Це дало б профспілкам більше свободи вести переговори в нинішньому контексті стрімкого зростання цін. За оцінками Національного банку Бельгії, у 2022 році інфляція в Бельгії досягне понад 8%.

Профспілки стверджують, що Бельгія виграє від автоматичної індексації заробітної плати, але цього механізму “вже не вистачає”.

Представники працівників також вимагають структурних рішень для зниження цін на енергоносії; збільшення мінімальної заробітної плати та витрат на відрядження.

Читайте також: 

У бельгійському порту Зебрюгге затримали майже 8000 автомобілів преміум класу — Lexus, Cadillac і Mercedes, які потрапили під новий пакет санкцій проти росії.

Бельгійська пивоварна компанія Anheuser-Busch InBev продає свою частку у спільному підприємстві AB InBev Efes. Покупцем є турецький партнер – компанія Anadolu Efes.