Греція запропонує громадянам субсидії на енергоефективні холодильники і кондиціонери

Греція запропонує домогосподарствам субсидії, щоб допомогти їм замінити свої старі холодильники та кондиціонери та скоротити високі рахунки за електроенергію.

Про це повідомляє Reuters.

Як і багато інших країн ЄС, Грецію охопило різке зростання цін на енергоносії, тенденція, яка посилилася після вторгнення росії в Україну та скорочення потоків газу до кількох країн Європи.

З минулого року країна вжила ряд заходів на загальну суму близько 7 мільярдів євро, включаючи субсидії, щоб допомогти домогосподарствам.

Грецькі домогосподарства зможуть придбати до трьох нових, більш енергоефективних приладів – кондиціонери, холодильники або морозильні камери – і отримати субсидію в розмірі від 30% до 50% вартості кожного приладу, заявив міністр енергетики Костас Скрекас.

«У рамках програми, яку ми оголошуємо сьогодні, ми даємо сотням тисяч домогосподарств можливість значно зменшити – до 40% – споживання електроенергії», – сказав він.

За його словами, Греція зможе заощадити електроенергію, яка дорівнює тій, яка споживається містом з населенням 100 тисяч людей на рік, і заощадити 40 мільйонів євро на імпорті газу та нафти щорічно.

Очікується, що ця ініціатива коштуватиме 150 мільйонів євро і буде фінансуватися за рахунок коштів ЄС.

Читайте також: 

Греція надасть Україні до 30 одиниць бойових машин піхоти – БМП-1.

БМП-1 з боєзапасом, що Греція передає Україні – це старі машини армії НДР, отримані від Німеччини. Замість них, німці відправлять грекам 100 своїх БМП Marder, які раніше планувалося передати Україні.

Міноборони Греції розкритикувало Німеччину за відмову надавати Україні військову техніку без посередників.