Україна хоче вступити до союзу «Тримор’я»

Президент України Володимир Зеленський заявив, що Україна хоче стати стати учасницею проекту «Тримор’я», який об’єднує 12 країн ЄС у Центральній та Східній Європі, що мають вихід до Адріатичного, Балтійського та Чорного морів.

Неучасть Україні в ініціативі «Трьох морів» є несправедливою, зазначив глава держави під час виступу на саміті проекту, інформує Інтерфакс-Україна. 


Володимир Зеленський
Президент України

Саме держави «Тримор’я» – це наш зв’язок із вільним світом. Постачання зброї для України, постачання палива, транспортні потоки, зелені коридори для експорту українського продовольства, міграція людей – все це працює через територію держав-учасниць цієї ініціативи. Використовуючи можливості інтерконекторів Польща – Словаччина, Польща – Україна ми можемо задовольнити потреби всіх країн «Тримор’я». Наш експорт електрики може стати нашим внеском до енергобалансу ваших країн. І допоможе вам стати незалежними від російського енергетичного тиску.

Зеленський також наголосив, що потрібно робити усе, аби транс’європейський коридор Via Carpathia запрацював на 100 відсотків, об’єднавши Північну та Південну Європи. А Україна може відігравати роль одного із логістичних центрів та приєднатися до Via Carpathia вже сьогодні.

Зеленський також закликав членів «Тримор’я» взяти участь у відновленні України як найбільшому проекті нашого покоління. 

Нагадаємо, саміт лідерів Ініціативи Трьох морів (Тримор’я) збирається 20-21 червня у Ризі. На заході обговорять і співпрацю з Україною.

Раніше ми писали, що президент України Володимир Зеленський звернеться до лідерів Організації Північно-Атлантичного договору в рамках саміту альянсу, який відбудеться в Мадриді 28-30 червня.

Також нагадаємо, що президент України Володимир Зеленський закликав демократичні країни підтримати Україну не лише на словах, а й на ділі.