ЄС не буде затягувати розробку сьомого пакету санкцій проти рф — МЗС Естонії

Європейський Союз продовжить надавати Україні військову та гуманітарну допомогу й одночасно буде опрацьовувати сьомий пакет санкцій проти росії, що також включатиме питання обмежень на постачання енергоносіїв.

Про це заявив міністр закордонних справ Естонії Андерс Сутт у Люксембурзі перед початком засідання Ради міністрів ЄС із закордонних справ, повідомляє Укрінформ.


Андерс Сутт
міністр закордонних справ Естонії

«Ми маємо збільшити ціну війни для росії та продовжити підтримувати Україну шляхом надання оборонної та гуманітарної допомоги. Задля цього маємо продовжувати роботу над сьомим пакетом санкцій, який також стосуватиметься енергетики. Я думаю, що це буде корисним для диверсифікації шляхів постачання викопних ресурсів та у просуванні щодо нашого кліматичного порядку денного»

За його словами, на сьогоднішній зустрічі керівники дипломатичних відомств європейських країн обговорять також світову гуманітарну кризу, різке зростання цін на продовольство та продовольчу небезпеку, що є прямим наслідком війни росії в Україні.

Читайте також

Україна направила до Європейського Союзу свої пропозиції щодо сьомого санкційного пакету проти рф.

Зокрема, українська сторона хоче, щоб ЄС включив у сьомий пакет санкцій проти рф тотальне ембарго на російські енергоносії.

Президент Володимир Зеленський вважає, що сьомий санкційний пакет ЄС має бути настільки відчутним для росії, як шість попередніх разом узяті.

Водночас, брюссельський кореспондент Радіо Свобода Рікард Йозвяк зазначив, що ЄС поки що не має жодних міркувань щодо запровадження сьомого пакету санкцій проти рф. У проекті комюніке, за підсумками саміту лідерів ЄС, сьомий санкційний пакет навіть не згадується.