білорусь готова повернутися до співпраці з контролю за озброєнням

У Міноборони білорусі заявили, що готові з 20 червня поновлювати міжнародну співпрацю щодо контролю за озброєнням.

«З 20 червня республіка білорусь поновлює верифікаційну діяльність у рамках діючи міжнародних договорів у сфері контролю за озброєнням. Сьогодні сповіщення про це  спрямували усім державам-учасницям ОБСЄ. Прийняття рішень про забезпечення іноземної інспекційної діяльності на території білорусі буде забезпечуватися на паритетній основі», – заявили у Міноборони.

Нагадаємо, 7 червня Міноборони білорусі заявило про початок навчань «з переходу з мирного на воєнний час». За останніми даними, навчання продовжили до 25 червня.

Напередодні різні інформаційні ресурси повідомляли, ніби білорусь дотиснули і вони готуються до вторгнення у Волинську, Рівненську та, ймовірно, Київську області. 

Раніше в Міноборони України повідомили, що російські війська розмістили в десяти населених пунктах на території білорусі.

Також режим Лукашенка почав перекидати військову техніку до кордонів з Україною.

Очевидці помітили 37 одиниць БМП, 5 ЗРК 9К33М3 «Оса», 2 Урали, БРДМ-2, БТС-4, 2 одиниці основ для ЗРК «Оса» під тентом. Уся техніка належить армії білорусі, на багатьох машинах можна помітити розпізнавальний знак – червоний квадрат.

білорусь розгорнула на Волинському та Поліському напрямках до семи батальйонів Збройних сил. Вони продовжують виконувати завдання щодо посилення ділянки українсько-білоруського кордону.

Також у білорусі почали знімати зі зберігання танки і бойові машини піхоти радянського виробництва.